Karşılıklı Atışma Bitmiyor! Fenerbahçe’nin “Olay Mahalline İlk Suçlu Geldi” Paylaşımı Fitili Ateşledi

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek kulübün sponsorluk anlaşmasının yapılacağı toplantıda konuştu. Sarı kırmızılıların başkanı Özbek, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç hakkında ”herkesi eli kanlı terör örgütü ile ilişkilendirmeye çalışan bir başkan” ifadelerini kullandı. Fenerbahçe Kulübü ise sosyal medya hesabından Dursun Özbek’e yaptığı göndermeli yanıtla gündeme bomba gibi düştü.

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ve Başkanvekili Erden Timur önceki gün düzenlenen sponsorluk anlaşmasının imza töreni esnasında açıklamalarda bulundu..

Bankalar Birliği ile imzalanan borç yapılandırma anlaşmasından ayrılmak istediklerinin altını çizen Özbek, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un Sözcü Tv’de yaptığı açıklamalara yanıt verdi.

Özbek “Dün akşamki program, enteresan bir televizyon programıydı. Divan başkanı moderatör, sayın başkan da konuk. Sayın başkan, daha önce tek başına çıkıp görüşlerini ifade ediyordu” dedi.

”Dün akşamki program, bana Hacivat ile Karagöz’ü hatırlattı. Her şey önceden tasarlanmış, hazırlanmıştır. Bitmek bilmeyen ithamlar… Bu artık orta oyunu seviyesine döndü.”

”Sürekli hem sistemi, hem de TFF’yi baskı altına almaya çalışan bir başkan. Herkesi itham eden, herkesi eli kanlı terör örgütü ile ilişkilendirmeye çalışan bir başkan.”

” Aynı zaman kendisi, Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı. Eğer ithamların doğruysa, gerekçeleri ortaya koyman lazım. Bu ifadelerle insanları itham ederek bir yere varmak mümkün değil. Laflarımı seçerek kullanıyorum.”

”İş çok tehlikeli boyuta getirilmeye çalışıyor. Böyle olmamasını temenni ediyorum. Bizim işimiz yeşil sahada çarpışmak ve orada birbirimizi yenmeye çalışmak.’

Özbek’in yaptığı bu açıklamalar futbol dünyasında yeni tartışma konularının doğmasına neden olurken Fenerbahçe camiasının da tepkisini çekti.

Özbek’in yaptığı açıklamaların ardından Fenerbahçe kulübünün resmi sosyal medya hesabından Galatasaray’a gündem yaratan göndermeli bir paylaşım yapıldı.

”Günün sözü: Olay mahalline ilk suçlu geldi. “Her zamanki gibi…”” paylaşımıyla büyük ses getiren Fenerbahçe’nin bu paylaşımına birçok yorum geldi.

Sizin konu hakkındaki düşünceleriniz neler?

Yorumlara bekliyoruz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x